Search This Blog

Saturday, January 10, 2009

Пародија на судството ... хипокризија во владеењето ...

На Заев, на наплатувачите на патарините, на некои лекари и други осумничени не им беше дозволено да се бранат од слобода ... но затоа оние кои зверски ги мачеа работниците и се изживуваа над нив - слободата им е загарантирана додека не ги осудат правосилно ... а ке се бранат од пратеничките клупи и фотељите на државните институции ...

читај повеќе »

Каде само најдоа судиите оправдување за бранење од слобода на осомнечениот Хисен Џемаили, пратеник на ДУИ (и уште на други пет луѓе од истата група ...)... Која хипокризија на МК држава кога граѓаните на МК власта мора да ја делат со луѓето кои им ги палеа куќите ... кои ги грабнува МК граѓани ... силуваа ... присилно ги иселуваа ... која хипокризија ...

1 comment:

Anonymous said...

Batka,seto toa e tocno i site verovatno se slozuvame so toj zaklucok -kakva hipokrizija- no nekako kako da podzaboravas deka takvata hipokrizija e pocnata odma posle "vojnata" taka da ja narecam,koga bevme prinudeni da "pregovarame" so onaa "plavusata" od DUI,POTSETI NE DEKA PLAVUSATA BESE VO KOALICIJA I SO BRANKICA......prinudeni bevme od "megjunarodnata" (moram da gi stavam pod navodnici) za "sozivot" so shiptarite.........i tuka ovaa vlada ne moze da stori nisto......se prasuvam sto ti e poentata.......? A sto se odnesuva do sudstvoto toa bilo,e i ke ostane parodija t.e. partisko.....na nasa zalost.Jebi ga.Batka,gubis od "lepota"so samoto spomenuvanje na onoj strumicanecot,izbegnuvaj go,ziti majka.

Blog Archive

Site Meter