Search This Blog

Tuesday, July 22, 2008

Уапсен Караџиќ ... Србија со синџир помалку во ЕУ интеграциите ...

Радован Караџиќ, по кого Хашкиот трибунал има распишано потерница, беше уапсен синоќа од страна на српските служби за безбедност. Тоа го соопштија од Кабинетот на претседателот Борис Тадиќ.

Се пореални се проценките дека Србија во Декември ке стане земја кандидат за ЕУ ...

читај повеќе » на долните линкови ...

No comments:

Blog Archive

Site Meter