Search This Blog

Saturday, October 11, 2008

Спектакуларно апсење за релаксација на нацијата ...

Ова е предлог на Горан Михајловски во неговата најнова колумна ...

читај повеќе »

Можеби овојпат ке се апси некој вистински криминалец ... од оние дрските пљачкаши на банки, пошти ... пред некој ден имав сведоштво на една од благајничките - која две недели по разбоништвото пелтечела и не можела да се помири дека само миг ја делело од смрта на вперениот пиштол во нејзиното чело ... интересна е случката на присебната благајничка која во доверие на пљачкашите им рекла “бегајте доаѓа полиција“ ... иако никаде во видикот немало полиција - така успејала да се спаси од самите крадци и да ги подсокрие поголемите трезорски износи од крадците ...

Ке се сети ли некој од нив да поведе мрсна тужба против државата, која не ги штити своите граѓани од разбојниците ... која демек заради нив (разбојниците и организираниот криминал ...) воведуваат вонредни мерки во специјалната полиција ... ама сето тоа за џабе ... службите се “вежбаат“ на следење на политичките противници ... криминалците остануваат недопрени ...

1 comment:

Anonymous said...

Ovoj Goranco na kogo se metnal tolku pameten,se komentar do komentar,kapak na sve naogja ama sve odkako ke se sluci toa nesto,nikako da predvidi i da pogodi.........taka da ne treba mnogu pamet za takvi komentari i obicniot vojnik e najpameten posle bitkata,inaku dobar e da popolni dupka vo "Vest",nisto specijalno i to.

Blog Archive

Site Meter