Search This Blog

Tuesday, September 23, 2008

На Балканот се враќаат Социјадемократите ...

http://www.vecer.com.mk/WBStorage/Articles/C01BCBEE7F984C45A5829FD12769F8ED.jpg http://www.vecer.com.mk/WBStorage/Articles/BF3EE03CBF7B524CB0BC8F241313DD14.jpg

По ненадејниот успех на социјалистите во Србија и во Словенија десницата ја изгуби битката за власт во парламентот на Словенија а со тоа и во Владаата ... Јанша е тесно поразен, но доволно за да ја изгуби власта ...

читај повеќе »

Ако се суди по лепота, жените во Словенија ја одлучиле битката за владата на Словенија ... Убавецот Борут Пахор (45) Социјалните демократи (СДП) - во студентските денови работел како манекен, а во 1997 година бил прогласен за најдобро облечен Словенец ... Тој освои 30,5 отсто од гласовите, додека СДС на Јанша 29,32 проценти ... во Словенија ке мора да се формира Влада на некоја широка коалиција ...

2 comments:

Anonymous said...

SAMO NE DAJ BOZE DA SE VRATAT KAJ NAS,AMA VAKVI KAKVI STO SE NEMAAT AMA BAS NIKAKVI SANSI,ZA SREKA,POSEBNO SO DVAJCAVA LEPOTANI BRANKO I ZORAN I TAA ISTA TAJFA..........ako mozat tajfa da se narecat,he,he......jebi ga.

Anonymous said...

PAK JAS,ZABORAVIV DA CUKNAM VO ZORAN ILI BRANKO.....UUUUUPSSS,ZGRESIV IZVINETE,VO DRVO DE,AMAN.

Blog Archive

Site Meter