Search This Blog

Wednesday, September 10, 2008

До извршната власт ... “Отворени линии за политички криминал“ ...

На блоговите често се појавува критика до извршната власт и владата ... членовите и симпатизерите на владеачката партија и на власта се јавуваат со контраргумети (што е за поздравување ...)... но најчесто на такви блогови и постови оставаат недостојни коментари од типот “Вие сте предавници“ ... “Вие не ја сакате Македонија“ ... “Се продавата за ситни лукративни интереси на странски држави“ ... се зачинето со ниско ниво на комуникација и безброј пцости и закани ...

читај повеќе »

Поракава од постов е упатена до владеачката партија и нивните сателити: Молам да појасните на вашите членови и симпотизери дека сите критике кои Ви се упатуваат (од опозицијата, од новинарите од нас блогерите ...) се добронамерни и од таму Вие како власт дознавате дали Вашите политики се на права линија ... исто како кога барате да ви се јавува за криминал и корупција на отворени линии ... така и политичките критики сватете ги како отворена линија за пријава на “политички криминал“ ...

Во духот на пораката за обединување која ја упати Премиерот на РМ на прославата на денот на независноста, обратете се на своите членови (ВмроДпмне), дека оние кои не се членови на ВмроДпмне а се државјани на РМ не се противници на Македонија и Македонизмот ... тоа право не е партијско ... ич да не ги спомнувам нациите и националностите кои жевеат во Македонија ...

1 comment:

Anonymous said...

Pa dobro be batka kako sto bi go opisal ti nekogo koj se soglasuva da go smeni imeto pod pritisok i ucena,posebno koga toj pritisok i ucena doagja od juzniot sosed,koj veke ednas ni go smeni ustavot znameto......a?.......sigurno ne bi go narekol patriot,ili mozebi bi......ebave belja ebave,pa sto kur sakate bre lugje ne da ste predavnici........neznam kako ke go ocenis moeto mislenje ,ama da ti kazam kur me boli(da mi izvinis na izrazot ama jas sum original t.e.sto na um to na drum,pa ti dopagjalo toa ili ne....)jas takvi koi sto i najmalce se somnevaat vo makedonstinata bi gi strelal.......slusaj go samo naj neuspesniot politicar vo Makedonija Brankota,mizerija od licnost....abe aj sto se nerviram ke gi gledam sega crnogorcivr so ircive fudbal......caos decki.

Blog Archive

Site Meter