Search This Blog

Monday, December 31, 2007

Што да си посакам во новата 2008-ма ?? ...

Еве ке си замислам дека сум дете од 5 години и пред Нова Година и Божиќ - од Дедо Мраз и Севишниот си посакувам ...

Што да си посакам за себе во новата година ??.

- здравје пред се, за мене и фамилијата ...
- пари никојпат нема да бидат доволни (никојпат не сум сакал да имам многу пари ...) ...
- среќа секако на секого му треба ...
- успех - сега успех во што, во работа веројатно ...
- радост во фамлијата ... да среќавам насмејани луѓе на улица ...

Ете за мене само тоа го сакам ... колку сум скромен ... само кај да најдам Златна Рипка или Дедо Мраз што ке сака да чуе желба - на едно дете од 53 години ??.

Што да Ви посакам на сите Вас - драги мои блог читатели ... Исто што и за мене + работа ... По здравјето, среќата, успехот, радоста - некако најприродно ми е да Ви посакам сите да имате работа ... Сето останато само по себе ке се среди ...

п.с.
Мир меѓу луѓето со добра воља ...

1 comment:

Anonymous said...

[color=#3d81ee]украина sony покупка приставки
сони продам приставок киев
киев приставок купить sony
украина playstation игровые приставки
киев нинтендо приставки покупка
в киевской области nintendo приставки куплю
в киевской области нинтендо продажа приставки
купить приставки sony в киеве
киев sony приставок куплю
киевская область приставки купить sony
[/color]

Киев nintendo приставки продам
Psp приставка цифровые киев
Приставки продам playstation киев
Продать приставок nintendo в украине
Украина sony приставки покупка
В украине сони приставка цифровые
Psp приставка цифровые в киеве

Нинтендо приставка продать киевская область
Playstation приставок интернет магазин в киеве
Xbox интернет магазин приставки киевская область
[url="http://play-station.org.ua/pristavki-prodam-playstation-ukraina.html"]Приставки продам playstation украина[/url]
[url="http://play-station.org.ua/xbox-magazin-pristavka-v-kieve.html"]Xbox магазин приставка в киеве[/url]
[url="http://play-station.org.ua/v-kieve-pristavok-cifrovie-soni.html"]В киеве приставок цифровые сони[/url]
[url="http://play-station.org.ua/sony-pristavki-prodam-kiev.html"]Sony приставки продам киев[/url]
[url="http://play-station.org.ua/kievskaya-oblast-xbox-igrovie-pristavka.html"]Киевская область xbox игровые приставка[/url]
[url="http://play-station.org.ua/pristavki-kupit-psp-v-kieve.html"]Приставки купить psp в киеве[/url]
[url="http://play-station.org.ua/kievskaya-oblast-psp-pristavka-pokupka.html"]Киевская область psp приставка покупка[/url]
[url="http://play-station.org.ua/kievskaya-oblast-igri-dlya-pristavki-sega.html"]Киевская область игры для приставки sega[/url]
[url="http://play-station.org.ua/pristavka-magazin-psp-kiev.html"]Приставка магазин psp киев[/url]
[url="http://play-station.org.ua/prodaja-pristavok-playstation-v-ukraine.html"]Продажа приставок playstation в украине[/url]

Blog Archive

Site Meter