Search This Blog

Friday, December 28, 2007

Вработување ...

Добив ваков меил пред малку:

Zdravo
Se vikam S.S. Od Veles sum.Vi pisuvam vo ime na bratmi i negoviot kolega vo vrska so vrabotuvanjata na nafteni platformi vo severno more, ili za vrabotuvanje vo Aganistan. Veke podolgo vreme se obiduvaat na najdat nacin da apliciraat. Vasiot e-mail go najdov dodeka prebaruvav na www.pogodok.com.mk. Dali mozete da im pomognete okolu toa.
Odnapred Vi blagodaram.
Pozdrav.
Веројатно пребарувајки по интернет сте наишле на мои написи за вработувањата по нафтените платформи, бродовите и десинациите Ирак и Афганистан ...
Прочачкај по линковите погоре, ке најдеш линкови до туристички агенции и разно разни други агенции кои легално и полулегално нудат работа на вакви дестинации ... Искрајно јас не можам да ти препорачам ни една ... Во давнешно време за вакви работи имавма оддел во тогашниот Завод за вработување ... Тој склучување договори со пооделни земји на кои им требаше работна сила и така организирано нашите луѓе одеа по западните земји Австралија и Америка ... Сега сето е оставено на приватната иницијатива ... Дали сегашната Агенција за вработување има таков одел незнам ...
Поздрав и со среќа за братот.

No comments:

Blog Archive

Site Meter