Search This Blog

Sunday, November 22, 2009

Груевски размислува за оставка - модел Санадер ...


А1 пренесува шпекулација за сценарио на оставка на Премиерот Груевски, но не и за оставка од претседателското место во ВмроДпмне. Времен премиер би бил Ставсевски а по промена на името наш Грујо пак ке се врати во фотељата на Премиер на РМ ...    Повеќе ».....


Сето ова многу личи на тоа што го направи Санадер во Хрватска, кој сега по потпишувањето на спогодбата со Словенија се погласно го најавува своето враќање ... За жртвени јагниња на Груевски се втурнуваат Ставревски, Претседателот Иванов и Министерот за надворешни Милошоски ...
http://img21.yfrog.com/img21/2455/ostavka.png
Фотката е едитирана во постот по дојава на линк во коментар ... клик на сликата за поголема ...

2 comments:

Anonymous said...

Ова е да ја оставиш државата на цедило. Да не можеш да се соочиш со предизвикот. Со еден збор КУКАВИЧЛИК

Anonymous said...

Znaci zakon ste,od spekulacija odma u film vlagate ...... ovoj pak,ovoj pak anonimniov kako majka go rodila odma doagja do bistar zaklucok ......... abe zakon se ovie ljubitelive na "opozicijata" Gruevski ete hipoteticki da kazeme ...utre da ne vnese vo OTAN i vo EU,celata zasluga ke im ja prepisat na EU i NATO .... demek,abe cudo ste nevideno.

Blog Archive

Site Meter