Search This Blog

Wednesday, November 07, 2007

Полициска акција на Шара ... се чисти од криминални банди

Сликата “http://www.mia.com.mk/AlbumApp/29457119n.jpg” не може да се прикаже бидејќи содржи грешки. http://www.makfax.com.mk/cgi-bin/get_img?NrImage=2&NrArticle=89545

Image1107-1700(kanal 5).jpg

Слушам пред малку утрово има полициска акција за чистење на криминални банди на Шара ... Бандата на Рамадан Шити и Лирим Јакупи - Нацист избеганиот од затворот од Дубрава е цел ... Се употребуваат и хелихоптери ...

Знае некој нешто повеќе ... ??!

Жестоки борби на Шар планина, неофицијално 8 загинати

Нет Пресс- 07.11.2007 12:37:53

** Жестоки борби на Шар планина се водат во моментов меѓу македонската полиција и вооружени групи на Албанци уфрлени од Косово. Најинтензивни судири има во атарот на селото Бродец, каде изминативе денови имаше информации дека се стационирани бегалците од затворот “Дубрава“, Лирим Јакупи - Нацист и Рамадан Шити.

Првичните неофицијални информации се дека има загинати терористи. Засега се шпекулира со бројката од осум лица. Од МВР информираат дека нема повредени ниту настрадани полицајци.

Големата полицска акција почна рано утринава, а во неа биле вклучени и хеликоптери на МВР. Полициските специјални единици извршиле упад во селата Бродец и Вешала и според МВР вооружените групи биле разбиени за кратко време. По ова тие се разбегале кон шумите на Шар планина, а полицијата тргнала да ги гони. Борбите сеуште траат. Патот од Тетово до Попова Шапка е затворен кај населбата Жичара, каде се и бројните новинарски екипи.

http://www.netpress.com.mk/Vestiimages/17011/Ramadan%20Siti.jpg

Рамадан Шити

http://www.netpress.com.mk/Vestiimages/17011/jakupi_lirim_nacist.jpg

Лирим Јакупи - Нацист

Brodec google-4 (Large).jpg

Brod google-2 (Large).jpg

3 comments:

Anonymous said...

http://bluecrossblueshield.groupsite.com bluecross blueshield of florida

Anonymous said...

nude demi lovato http://trusted.md/user/demi_lovato_nude demi lovato fake nude

Anonymous said...

miley cyrus look alikes porn porn miley cyrus

Blog Archive

Site Meter