Search This Blog

Monday, July 13, 2009

Зошто Славевски мораше да си оди ... Кој ни го ова направи ?!

http://i698.photobucket.com/albums/vv348/volan-sko/LizgalicaLarge.jpg?t=1247307245 http://i698.photobucket.com/albums/vv348/volan-sko/Large-4.jpg?t=1247158005 http://i698.photobucket.com/albums/vv348/volan-sko/Large-3.jpg?t=1247142278

Интервјуто на Џозеф Бреда дадено за Дневник, професор по економија на државниот универзитет во Аризона и советник на ексминистерот Трајко Славески - ги појаснува точните причини зошто Славески е “ногиран“ од владинот кабинет и покрај десетгодишното пријателство со Премиерот Груевски ...

Повеќе »

На сето ова се надоврзува новиот приод кон решавање на спорот за името каде македонската страна во преговорите е повторно многу флексибилна ... Кој ни го ова направи ?!

2 comments:

volan said...

Македонија е жртва на неквалитетни политичари
Н.Македонија - 13.7.2009

** Во изминативе речиси дваесет години, Македонија е во перманентна политичка криза, која завршува и почнува во оној момент кога дијагностичарот (опозицијата) ќе ја смени улогата со дијагнозираниот (власта). И така владите се менуваат, но кризата за една од антагонизираните страни останува константа
...................

*** Оној ден кога Курто и Мурто ке се договорат да и тргне на Македонија а не на нив ... ке ни тргне со страшно брзи чекори ...

Anonymous said...

Ova sto ni se slucuva e samo zaradi nevleguvanjeto vo NATO (demek) i nemanje datum(veke so toj datum na k.r se kacija) treba da se znae toa i tocka.Eeee da si bevme vo naseto NATO,pa datum ke imavme uste odamna za vo NATO(inaku ziva orospija),pa investicii kolku sakas,pa posle ekonomijata ke leta bre druze,ke leta .... posto na EU ke i bide primarno da investira vo Makedonija upsssss Rep.Sev.Makedonija odkolku da si ja spasuva svojata ....NELI? I taka nemase da se prasuvame - koj ni go ova napravi? Nitu Kurto nitu Murto ke bea kaj nas ......

Blog Archive

Site Meter